تحقیق درباره اضطراب و راه های مقابله با آن

تحقیق درباره اضطراب و راه های مقابله با آن

تحقیق درباره اضطراب و راه های مقابله با آن

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:14

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه

دانشمندان در تمام نقاط جهان در حال بررسی مغز مشوش و مضطرب هستند. اغلب متخصصان سلامت روان و پژوهشگرانی که در زمینه اضطراب کار می کردند معتقد بودند که بیماری اضطراب در مقایسه با سایر بیماری های روانی بسیار جزیی و نادر است.

نگرش ها در زمینه سلامت روان و بیماری اضطراب به دو دلیل تغییر اصولی کرده است، اول آنکه مطالعات جدید درباره همه گیری اختلالات روانی از معیارهای تشخیصی بسیار علمی تری استفاده کردند و به این نتیجه رسیدند که اختلالات اضطرابی در جمع اختلالات روانی از همه شایع تر هستند و در مقایسه حتی از افسردگی و مجموع سایر اختلالات روانی گسترده تر می باشند. دوم بررسی درباره هزینه های اقتصادی گروه های عمده اختلالات روانی نشان داده اند که اختلالات اضطرابی هرگز جزیی  و کم اهمیت نیستند.

اختلالات اضطرابی هزینه های بیشتری در مقایسه با سایر اختلالات روانی برای جامعه تولید می کند. یکی از بزرگترین دلایل بروز این هزینه ها کاهش بهره وری در کار است.

در نتیجه این دانش جدید بررسی هایی به ابتکار (مؤسسه ملی سلامتی) و شرکت های عمده داروسازی افزایش یافت. امروزه پژوهش های دولتی و خصوصی به اتفاق صدها میلیون دلار در سال صرف مطالعه درباره اضطراب می کنند.

این تغییرات چشمگیر اسباب امیدواری کسانی شده که از اختلالات اضطرابی رنج می برند و امیدوارند که روش های درمانی مؤثرتری در آینده نزدیک صورت خارجی پیدا کنند. از جمله نشانه های این تحول می توان به رشد انفجاری تولید داروهای ضد اضطراب اشاره کرد. ابداع دیگری در زمینه درمان اضطراب مطرح شدن رفتار درمانی شناختی است.

بیولوژی مغزی ترس

مغز از 100 میلیارد سلول عصبی درست شده است که به طرزی پیچیده با هم در ارتباط هستند. هر سلول عصبی یا هر نرون با سلول های مغزی پرشماری در جایی که به سیناپس مشهور است در ارتباط است. پیام از طریق انتقال دهنده های عصبی به سلول ها منتقل می شوند.

مکانیزم های اضطراب مغز را می توان با اندازه گیری میزان انتقال دهنده های عصبی در خون، ادرار، بزاق و در نخاع در آزمایشگاه اندازه گرفت. در آزمایشگاه ها با مطالعه روی حیوانات و انسان ها از زمینه اضطراب اطلاعات فراوانی به دست آمده است.

اضطراب نرمال کدام است؟

لازم است که میان ترس و اضطراب تفاوت بگذاریم. ترس تجربه کردن یک خطر واقعی و فوری است. اضطراب علامت بدن درباره احتمال خطر در آینده است. برای مثال ببری می خواهد به کسی که چوبی در دست دارد حمله کند، ممکن است اجداد شما توانسته باشند خود را از معرض تهاجم ببر دور کنند اما وقتی به آینده و حمله دیگری از سوی یک ببر فکر می کنید چه احساسی پیدا می کنید؟ تصور کردن احساس وحشت زدگی و اضطراب قابل پیش بینی در این شرایط دشوار نیست.

و...