تحقیق درباره افسردگی در نوجوانان

تحقیق درباره افسردگی در نوجوانان

تحقیق درباره افسردگی در نوجوانان

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:13

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

افسردگی به مجموعه علائمی گفته می‌شود که در رفتارهای کلامی و غیرکلامی انسان، براساس شرایط محیطی و یا برخی تغییرات فیزیولوژیک منعکس می‌گردد، بنابراین باید گفت:

افسردگی خفیف زودگذر با علائم اندک رو به زوال از حالات عاطفی انسان است و افسردگی طولانی با علائمی افزاینده، اختلال عاطفی شمرده می‌شود.

افسردگی عادی در تمام سنین دیده می‌شود و ظهور آن بیشتر از شرایط بیرونی سرچشمه می‌گیرد تا شرایط درونی بدن انسان، احساس شکست، از دست دادن افراد محبوب، تنزل مقام و وجهه و دوری از موقعیّت مطلوب، احساس عدم کفایت حقارت و ناامیدی ممکن است افسردگی عادی را سبب شوند.

افسردگی به عنوان یک اختلال عاطفی از تراکم نشانه‌های افسردگی و طولانی شدن زمان عرضه این مجموعه نشانه‌ها، شناخته می‌شود و طبقه‌بندی می‌گردد.

برای کسانی که با نوجوان سر و کار دارند فهم و تشخیص فرق بین افسردگی عادی از افسردگی مرضی اهمیّت فراوان دارد و آشنائی با علل افسردگی، آنان را در پیشگیری شرایطی یاری خواهد داد که افسردگی عادی را بدنبال دارد و در صورت تراکم به افسردگی مرضی ختم می‌شود.

دوران نوجوانی ، دورانی است که انسان در معرض تغییرات و تحولات عمیق جسمی و روانی واقع می‌شود، تغییرات هورمونی و رشد جسمی از یک طرف، عوامل روانی و بلوغ روانی و بلوغ فکری و علاقه به استقلال از طرف دیگر نوعی عدم تعادل ایجاد می‌نمایند که هیچ فردی از گزند آنها مصون نیست.امروزه ثابت شده است که در دوران نوجوانی انسان استعداد زیادی برای ابتلاء به افسردگی دارد .

 

حالات افسردگی در جوانان و نوجوانان

1- نوجوانان در مواردی خود را به بیماری می‌زنند.

2- در برابر حرف‌ها و سخنان دیگران ساکت می‌مانند و اگر هم بخواهند پاسخ گویند پاسخشان شکننده و ناراحت کننده است.

3- اغلب زانوی غم در بغل می‌گیرند وافکار متعددی بر ذهنشان هجوم می‌آورد آنها را دل مرده می‌سازد در مجلس در میان جمع می‌نشینند ولی تنها هستند.

4- نگاهشان به دیگران نگاه شک و تردید است

5- از زندگی احساس پوچی و بی‌هدفی دارند به همین جهت تحرک خود را از دست می‌دهند

6- صورتیکه نتوانند از حمایت‌های محیطی بهره گیرند در جهت تخفیف فشارهای روحی برخاسته از محرومیت‌ها با ناکامی‌ها برای جلب حمایت و توجّه دیگران از برخی واکنش‌های مضر پرخاشگرانه استفاده می‌کنند.

و...