تحقیق درباره بلوتوث

تحقیق درباره بلوتوث

تحقیق درباره بلوتوث

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:15

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

بلوتوث يك نام صنعتي خاص براي شبكه هاي بيسيم ناحيه شخصي(PANs) است. بلوتوث شيوه اي براي اتصال و تبادل اطلاعات بين وسايل مثل تلفن موبايل، لپ تاپ، چاپگر، دوربين ديجيتال و كنسول بازي ويديوئي از طريق يك راديو فركانس كوتاه ومطمئن و بدون مجوز جهاني است.

بلوتوث يك استاندارد راديويي و پروتكل ارتباطات مخابرات مخصوص مصرف برق كم و در فركانس كوتاه است(يك متر، 10متر و 100متر) و بر ميكروچيپ هاي گيرنده و فرستنده ارزان داخل وسايل متكي است.

بلوتوث به اين وسايل امكان مي دهد با يكديگر ارتباط برقرار كنند. اين وسايل از يك سيستم ارتباط راديوئي استفاده مي كنند بنابراين لازم نيست يكديگر را ببينند و حتي از اتاق مجاور هم اين ارتباط ميسر است به شرطي كه ارسال به حد كافي قوي باشد.

كاربردها و مصارف بلوتوث

جهت استفاده از امكانات ارتباطي بلوتوث بايد وسيله مورد نظر با خصوصيات كاربرد بلوتوث تطبيق كند.

فهرست كاربردها

- كنترل بيسيم و ارتباط تلفن موبايل با گوشي يا كيت اتومبيل كه يكي از اولين كاربردهاي مشهور بلوتوث بوده است.

- ايجاد شبكه بيسيم بين DC در يك فضاي بسته با توجه به اينكه عرض باند خيلي كمي لازم است.

- ارتباطات بيسيم با وسايل ورودي و خروجي PC از جمله ماوس، كيبورد و پرينتر.

- انتقال فايل ها از طريق OBEX در بين وسايل

- انتقال جزييات تماس، وعده ملاقات و بقيه حساب از طريق OBEX در بين وسايل.

- جانشيني ارتباطات معمولي سيمي در وسايل تست، گيرنده GPS و وسايل پزشكي.

- در مواردي كه به طور معمول نور مادون بكار مي رود.

- ارسال پيام هاي تبليغاتي از وسايلي كه داراي امكانات بلوتوث هستند به ساير وسايلي كه مي توانند اين پيام ها را دريافت كنند.

- كنترل بيسيم كنسول هاي بازي مثل پلي استيشن 3 سوني و نايتندوي شركت Wii كه از فن آوري بلوتوث در كنترل هاي خود استفاده مي كنند.

تشكيل شبكه به بلوتوث و Wi-Fi و مقايسه آنها با هم

در ادارات، خانه ها و در راه اندازي شبكه ها و چاپگر يا در انتقال نمايش و فايل ها از PDA به رايانه از بلوتوث و يا WiFi استفاده مي شود.

بلوتوث

انواع محصولات جديد مثل تلفن، پرينتر، مودم و گوشي بلوتوث وجود دارد و وقتي قابل استفاده است كه دو يا چند وسيله به يكديگر نزديك باشند و به عرض باند زياد نيازي نباشد.

بلوتوث اكثرا در مورد تلفن ها و وسايل رايانه بكار مي رود و به صورت هدست (گوشي) و يا وسيله انتقال فايل از تلفن با PDA به رايانه استفاده مي شود. كشف و راه اندازي خدمات با بلوتوث ساده مي شود. WiFi به شبكه اترنت سنتي بسيار شباهت دارد و براي تبادل منابع، انتقال فايل ها و راه اندازي لينك هاي صدا (وسايل هدست و وسايلي كه نياز به دست ندارند) بكار مي رود ولي وسايل بلوتوث كليه خدمات را تبليغ مي كند، از جمله خدماتي كه بيشتر قابل دسترس هستند و آدرس شبكه، مجوزها و ساير ملاحظات مربوط به شبكه ها جاي نگراني ندارد.

و...