تحقیق درباره آيا قرآن تنها معجزه ي محمد(ص) بود

تحقیق درباره آيا قرآن تنها معجزه ي محمد(ص) بود

تحقیق درباره آيا قرآن تنها معجزه ي محمد(ص) بود

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:11

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

آيا قرآن تنها معجزه ي محمد(ص) بود؟

 

ايا پاسخ منفي محمد(ص) به درخواست معجزه ي مشرکين موضوعيت داشت؟( شواهدي از کتاب مقدس)

چرا محمد(ص) به در خواست معجزه ي چند تن از مسيحيان نجران پاسخ مثبت داد؟

ايا کتابي همچون قرآن تاکنون نگارش يافته است؟

ايا کتاب مقدس کتابي جاودان و قابل استفاده براي تمام زمانهاست؟

تفاوت معجزات محمد(ص) با معجزات ساير انبياء(ع) در چيست؟

...........................................................................................................................

 

همانطور که اطلاع داريد قرآن تنها معجزه ي پيامبر نبود بلکه ايشان معجزات فراواني داشتند که هر کدام را در شرايط خاصي به ظهور مي رساندند از جمله ي آنها بيست و سه معجزه را بيان خواهم نمود که به تواتر در کتب شيعي و سني و در کتاب سليم بن قيس و حفص بن عبدالله( کساني که هم دوره با علي بن ابيطالب(ع) و صحابه(ع)  بودند) ذکر شده است.

قرآن کريم در موارد عديده اي اشاره بدين دارد که محمد براي جويندگان حق و يا در بعضي موارد انکارورزان معجزاتي آورده است از جمله در سوره ي الصافات آيه ي 15:« و چون معجزه ي تو را مي بينند استهزا مي کنند و مي گويند اين نيست مگر سحري آشکار» در تفسير صافي نوشته ي مرحوم فيض کاشاني و تفسير کبير امام فخر رازي و تفسير جلالين و بيضاوي شان نزول اين آيه شکافتن ماه توسط محمد(ص) ذکر شده است.

پس معلوم گشت چون کفار معجزه ي پيامبر را مي ديدند استهزاء مي کردند و آنرا سحري آشکار مي خواندند و در سوره ي القمر مي قرمايد:« چون برهاني ببينند اعراض مي کنند و مي گويند سحر جاودان و ادامه داري است!» در سوره ي آل عمران آيه ي 86 به صراحت لفظ بينات يعني معجزات را به محمد(ص) نسبت مي دهد. لفظ بينات هرگاه موصوف آن مقدر باشد به معناي معجزه است که نظير آن در قرآن فراوان است مانند: و اتينا عيسي بن مريم البينات( بقره 87) ثم اتخذوا العجل من بعد ما جاء تهم البينات( اشاره به معجزه ي موسي/ انسان 153) اذ جئتهم بالبينات( يونس 13) لن نوثرک علي ما جاءنا بالبينات( طه 72) و قد جاءکم بالبينات(مومن 28) و در آيه ي 31 سورهي نساء به صراحت حال کساني آمده است که آيات و معجزات محمد را انکار مي کنند. و در تفسير بيضاوي و کشاف  و فخر رازي ايات به معناي معجزات به همراه قرآن بيان شده است.

و...